четверг, 15 ноября 2012 г.

Андрію Малишко - 100 років


Андрій Самійлович Малишко любив пісню з дитинства, ніколи з нею не розставався, вона підштовхнула його на створення віршів. Можливо, саме цій любові до пісні він повинен бути зобов'язаний своїй сім'ї, зокрема матері, яка знала багато українських народних пісень, із задоволенням співала їх дітям. Перші дитячі враження та захоплення супроводжували поета протягом усього творчого життя, саме народна творчість стала тим джерелом, з якого він черпав натхнення. Протягом життя Малишко співпрацював з багатьма композиторами, але особливо плідно - з композитором Платоном Майбородою. Результатом їх співпраці стали понад 30 пісень! Цікаво, із застосуванням комп'ютерної техніки в бібліотеці-філії № 1 пройшла літературно -музична година: «Духовний подіум», присвячений 100 -річчю від дня народження Андрія Малишка, де читачі бібліотеки і учні 11 класу ЗОШ


 № 4 (вчитель української літератури і мови Самойленко Тетяна Іванівна) читали вірші поета, слухали пісні покладені на вірші Андрія Малишка.
Особливо сподобалися вірші  у виконанні: Аббасова Данила і Волобуєва Владислава. Гості нашої бібліотеки змогли не тільки почути але й побачити кліпи на твори, які більш за все полюбилися слухачам і стали фактично народними, - «Київський вальс», «Ми підемо, де трави похилі...», «Ти, моя вірна любов», «Стежина», «Вчителька моя», «Пісня про рушник», «Журавлі», «Білі каштани» та інші. Ведучі літературної години:  Шельдяєва Уляна і Берестова Марія натхненно розповідали, що взагалі на музику було покладено понад 100 віршів А. Малишка. Будучи натурою музичною, він розумів і відчував слово в музиці, уловлював будову майбутньої пісні, її музичну форму. Тому Андрій Самійлович іноді навіть сам складав мелодії до своїх віршів. Пісенна спадщина поета є надзвичайно багатогранною: в ній оспівується любов, жива краса рідного краю, його природа, мають місце філософські узагальнення та глибокі роздуми над людською долею. Багатогранним є й фонд бібліотеки філії № 1,що був частково представлений на виставці, присвяченій життю і творчості чудового українського поета Андрія Самійловича Малишка. Виставка привернула увагу багатьох з наших гостей.  Ми сподіваємося, що такі заходи змушують замислитися над вічним, так-як оспівують прекрасні почуття: любов до рідного дому, до рідного краю, до матері. А пісні і вірші поета завжди будуть чарувати слухачів своєю неповторною красою та знаходити дорогу до душ наших читачів.

1 комментарий:

  1. молодцы! дата хорошая! заслуженный украинец!

    ОтветитьУдалить