среда, 21 ноября 2012 г.

Книга – це джерело мудрості

На виїзне засідання економічного клубу «Білий слон» - «Віртуальна подорож країною Історії та Української мови» були запрошені учні 5-А класу ЗОШ І-Ш ст. № 1, яка мала 3 станції – «Історичну», «Мовну» та «Підсумкову». Але щоб до них дістатися, учні купували особливі білети – їх ведучі продавали не за гроші, а за знання. На першій станції - «Історична» учні зробили акцент на перших писемних пам’яток в історії людства, а саме - малюнковому письмі, глиняних табличках, написах на папірусі. Загадкою стали представлені різнокольорові стрічки на мотузці. Таким чином у Південної Америці мешканці використовували вузликове письмо. До наших часів залишилося висловлювання – «вузол напам’ять».
Як розвивалась писемність на території сучасної України та завдяки яким людям минулого ми зараз можемо зафіксувати інформацію учні розповідали на станції «Мовна». Згадали Нестора – Літописця, який створив неперевершувану «Повість минулих літ». Якщо б Нестор не наважився б написати літопис, то історія кількох поколінь за 250 років зникла безслідно.
Після виконання завдання «Розташуй за алфавітом слова» до засідання завітав Іван Федоров ( учень 6 – «Б» кл.), завдяки якому понад 400 років тому діти в Україні навчалися за власними друкованими книжками.
Виконавши тест «Перевір свої знання з історії та української мови», який перевіряли «експерти» - учні 9 – «В» класу – Рубан К., Прокопенко Я., Супрунова Ю., Ясюченко С., Усачова Р,. Зайцев В., Карпов Д., учні опинилися на станції «Підсумкова», де відповіли на головне питання – чому ж потрібна книга.
Було також сказано, що ніщо у світі не замінить живе спілкування з книгою та найважливішою характеристикою становлення будь-якого народу є формування власної мови. Діти висловили подяку присутній на засіданні першій вчительки учнів Мощак Г.П. за здобуте вміння читати та писати.
9 листопада на Україні розпочався тиждень української мови та писемності, вшанування пам’яті святого преподобного Нестора – Літописця, тому на засіданні був прекрасний привід нагадати присутнім, яка наша мова милозвучна.
Активно працювали учні Коваленко Д., Ткач В., Суботін І., Степанова А. Найкращі знавці історії та української мови – Гарбузов О., Белявська В., Максимова О., Панчева М. - були відзначені призами від бібліотекарів.
Ведучі засідання – Аксьнова Н.В., вчитель української мови та літератури ЗОШ І-Ш ст. № 1, Гелеверя О.О., вчитель історії та економіки ЗОШ І-Ш ст. № 1, Максимова І.В. – бібліотекар Центральної міської бібліотеки для дорослих підготували мультимедійну презентацію «Еволюція писемності», яка закінчилася словами Нестора – Літописця з «Повісті минулих літ»: «Книги - мов ріки, які наповнюють собою увесь світ; це – джерело мудрості.»

Комментариев нет:

Отправить комментарий