вторник, 22 января 2013 г.

День Соборності України
«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться.
Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами.
22 січня Україна відзначає знаменну дату в історії становлення української державності – День Соборності України.

Ця дата пов’язана з двома подіями Української революції 1918-1923 років: проголошенням IV Універсалом Центральної Ради Української Народної Республіки самостійною, незалежною, вільною та суверенною державою (22 січня 1918 р.) та Актом Злуки двох державних утворень на українських землях – Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки (22 січня 1919 р.)
З цієї нагоди в дитячій бібліотеці філії №6 пройшла година інформації «Живи, Україно, для щастя і волі»
Історичну мандрівку по сторінкам свята Соборності з учнями 6 – Б класу ЗОШ№4, під керівництвом Фоменко К.К., здійснила бібліотекар Галина Володимирівна.
Ознайомила користувачів зі статтею 20 Конституції України про Державні символи України бібліотекар Лідія Миколаївна.
А заключна вікторина «Твої найперші символи» викликала інтерес у користувачів до вивчення державної та народної символіки.
Цей захід поглибив знання користувачів про історію виникнення свята Соборності України, викликав патріотичні почуття та повагу до рідної країни.
До дня Соборності України в ЦМДБ пройшла виховна година «Величний день єднання» з 9-Б класом ЗОШ №1, мета якої викликати інтерес до вивчення історії України, поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України; виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики; викликати інтерес до вивчення історії нашої країни. Дуже жваво й цікаво пройшла українознавча вікторина, на всі питання якої учні дали правильні відповіді. До заходу була підготовлена книжкова виставка «Соборність – свято вільної нації».
Також в бібліотеці філії № 1 було проведено прес - огляд "Візьмемося за руки, друзі", присвячений Дню Соборності України. Бібліотекарі центральної міської бібліотеки провели годину історії "Розквітай моя ти, Україна!"  з 9 - В класом ЗОШ № 1.

3 комментария:

  1. дуже своєчасне захід. молодці!

    ОтветитьУдалить
  2. Мой родной город! Скучаю и люблю его. Дякую за цю публікацію.

    ОтветитьУдалить
  3. Мой родной, любимый город! Спасибо за такую публикацию!

    ОтветитьУдалить