среда, 6 февраля 2013 г.

Права дитини добре знаємо...
Ми маєм право – вірить і любить.
Ми можем самі вибирати друзів,
І підставляти їм плече своє,
Збиратись за столом в тісному крузі,
На дружбу, спілкування право має.
Ми маєм право всі ходити в школу.
І здобувати там скарби-знання.
Мабуть, за право жити – в нас нічого
У світі найдорожчого немає.

5 лютого бібліотекарі ЦМДБ Ірина Аркадіївна Скриннікова та Ірина Генадіївна Пасечник провели в дитячому будинку гру - подорож за допомогою презентації «Права  дитини добре знаємо». Мета заходу: ознайомити вихованців дитячого будинку  з основними положеннями Конвенції про права дитини. Виховувати людяність, почуття чуйності, доброти.
Дитина - найцінніший скарб. Дитина – це вічна музика і слухати її потрібно вміти. Дитинство – найважливіший період у житті людини. Саме в цей час вона формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи й отримуючи необхідні знання, уміння й навички. Саме тому міжнародна Організація Об’єднаних Націй працює над тим, щоб створити дітям найкращі умови життя для всебічного розвитку. Наслідком цієї праці став документ надзвичайної ваги – Конвенція прав дитини. Документ налічує 54 статті, написаних на 6 мовах. ООН має комітет з права дитини, йому кожна держава звітує про заходи, які вжиті згідно з Конвенцією. Він же досліджує, як у країнах дотримуються прав дитини.

Права дитини - це певні можливості, які треба дітям (до 18 р.) для того, щоб жити і дорослішати. Діти мають особливе право на піклування та допомогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здоров’я, навчання, щастя дітей усього світу недостатньо захищені. Сьогодні 250 млн. дітей живе за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань. Кожен рік від хвороб помирає 5 млн. дітей. Поширюється торгівля дітьми. Використовують дітей, від яких відмовилися батьки, для пересадки органів. В Україні три чверті дітей - діти з хронічними хворобами, з’явився новий тип дітей – «діти вулиці».
На основі Конституції України у 1991 р. був прийнятий Закон України про охорону дитинства. У кожній державі є один найголовніший закон -Конституція. Від нього залежить щастя й доля нашого народу. Кожний громадянин повинен добре знати Конституцію своєї держави, розуміти її, виконувати і боронити.
На превеликий жаль, у нашому житті багато такого, що заважає почуватися щасливим. Ніякі кризи і труднощі, не можуть позбавити нас тих втіх, якими багата людина: родинної любові, ніжності, вірної дружби, співчуття, віри, надії, сподівання. Що б не було з нами і навколо, завжди залишається вічне, неперевершене диво – кохання, література і поезія, хороша музика, створені у цьому чудовому мальовничому, інколи жорстокому світі – дитина.

1 комментарий:

  1. много у вас работы, дорогие ирины! ваш труд неоценим! и обязательно скажется на воспитании детей!

    ОтветитьУдалить