понедельник, 4 марта 2013 г.

Коса - дівоча краса!


В ЦМДБ  діє програма центру національної культури та краєзнавства «Мій рідний край – це серця рідна пристань», мета якої посилення інтересу дітей до культурних надбань українського народу, його історичного минулого; пропаганда духовних досягнень українського народу, сприяння розвитку національної культури та бережного ставлення до рідного краю, збереження його духовних та природних ресурсів.
З цією метою напередодні жіночого свята ми побували в дитячому будинку міста, де провели урок народознавства «Коса – дівоча краса», розповівши про красу довгої коси, і взагалі, про дівочу красу, моральну гідність, про звичаї нашого народу,  які потрібно шанувати, берегти та збагачувати. Довге густе волосся завжди було ознакою дівочої вроди, символом незайманості, цнотливості, честі та дівування. Образ коси досить часто зустрічається в усній народній творчості. Нерідко дівоча коса асоціювалася із «русою косою до пояса…». Поширені в народі і пісні про косу, які звучать і сьогодні… Також була проведена вікторина для дівчаток.
На жаль, дівочі коси для сучасних красунь скоріше виняток, ніж правило. Але мода на довге волосся знову повертається. Сьогодні використання косичок та плетіння з волосся стає актуальним. Ці елементи хоча і втратили свій символічний зміст, проте додають образу дівчини надзвичайного шарму та загадковості. 
На закінчення хочеться сказати всім дівчаткам: «Не поспішайте, дівчатка, обрізати коси. Довга коса – то завжди модно та красиво!»

Комментариев нет:

Отправить комментарий