пятница, 8 ноября 2013 г.

Людина в ринковій економіці.
Як адаптуватися і жити в умовах ринковій економці? Надати відповідь на це питання зібралися учні 10-А класу ЗОШ І-Ш ст. № 1 на чергове засідання економічного клубу «Білий слон» в центральній міській бібліотеці для дорослих.
Існує багато форм організації економічного життя суспільства. Історія знає командну, ринкову, традиційну економічні системи. Але найбільш цивілізованою формою економічного життя вважають ринкову економіку. 1 грудня 2005 р. Україна була визнана державою з ринковою економікою. Декого ще і донині лякає перехід до ринкових відносин, проте альтернативи ринковій економіці в Україні немає. Цей процес незворотній. Ігнорування ринку, як засвідчує досвід нашої історії, неминуче призводить до відставання виробництва, занепаду творчої активності.
Члени клубу поділилися на прихильників і противників ринку. Кожна з груп висловлювала свою позицію. Було з’ясовано, що ідеал вільної людської особистості може бути здійсненний лише в тому випадку, якщо будуть створені умови, за яких може користуватися своїми економічними, соціальними та культурними правами.
Губенко А. звернула увагу на той факт, що проблеми і труднощі перехідного до ринкового періоду затягують, ніби у вір, всіх громадян - масове підвищення цін, падіння рівня життя, легке збагачення «тіньовиків», високі податки.
В той же час, ринкова економіка змінює людину, створює можливості обирати той чи інший вид підприємницької діяльності.
В кінці члени клубу зробили висновок - щоб адаптуватися та комфортно почуватися в умовах ринкової економіки сучасній молоді треба виробляти певні риси характеру: воля й здібності, визначення головних пріоритетів діяльності, наполегливість, терпіння. І
Активно працювали в ході засідання:  Михайський І., Серебрякова А., Бельських Т., Василєва Н., Величко Д., Єрмоленко Д., Салушкіна В., Сержант О., Черняк А., Балуєв В.
Провели засідання: викладач економіки Гелеверя О.О. і бібліотекар Максимова І.В.

Комментариев нет:

Отправить комментарий