вторник, 12 ноября 2013 г.

Тиждень української писемності та мови.


Мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. До Дня української писемності та мови в бібліотеках Централізованої бібліотечної системи з 4 по 9 листопада пройшов Тиждень українського слова під загальною назвою «Із слова починається людина, із мови починається мій рід» в рамках якого, для користувачів бібліотек функціонують бібліотечні виставки та тематичні полиці літератури:
«Джерельна мова, рідна світанкова» - ЦМДБ;
«Шедеври української літератури» - ЦМБ, «До тебе, рідна мова, серцем лину» - Ф2, «Мови чисте джерело» - Ф6.
В бесіді «Рідна мова – душа народу»  бібліотекарі ЦМБ для учнів 8 «А» класу ЗОШ №1 розповіли про шлях розвитку української мови з минувшини до сьогодення.  
Інформаційний листок «Мова – це засіб пізнання світу» - Ф1 вмістив в себе інформацію про сучасних українських письменників та їх творчі надбання.
Літературна година «Барвінкова наша мова» - Ф2 з учнями 3–4 класів ЗОШ №11 присвячувалася творчості дитячих українських письменників як класиків так і сучасників.
Мовна гра «Слово у душі, душа у слові» з учнями 7 класу Первомайської ЗОШ провіла бібліотекар філії №3. На цьому заході лунало українське слово – у вигляді історичного екскурсу в минуле.
На літературний урок «Квітни мово, наша рідна» бібліотекар філії №4 запросила старшокласників, щоб акцентувати увагу молоді на те, що рідна мова є основною ознакою нації і формує національний менталітет, зберігає культурні здобутки та звичаї і є живим свідком історії народу.
В дитячої міської бібліотеці пройшла літературно-музикальна година «Ї богата, і чудова моя рідна українська мова» разом з учнями 4-Г класу ЗОШ №1.
Відзначаючи цю дату, широко розкрила свої двері літературно – музична вітальня «До тебе, рідна мово, я серцем лину!» в бібліотеці – філії №6. Гостями вітальні стали маленькі користувачі, учні 2 –А класу ЗОШ№8, під керівництвом Ткаченко С.В. За доброю традицією, з хлібом – сіллю, дітей зустрічала бібліотекар у національному українському вбранні. Діти активно прийняли участь у заходах: декламували вірші, приказки, прислів’я, відгадували загадки та грали в ігри, слухали українські пісні.

Проводячи бібліотечні заходи бібліотекарі ЦБС популяризують українську мову і літературу, підносять імідж української книги, української культури і передають ці надбання майбутнім поколінням.


Комментариев нет:

Отправить комментарий