понедельник, 20 января 2014 г.

Шевченкова свіча століттями горить

Для вшанування 200-річчя від дня народження Кобзаря, у Сніжнянскій ЦБС 17 грудня, відбулися шевченківські читання "Шевченкова свіча століттями горить". Діти гортали твори Шевченка і про Шевченка, заново відкривали знайомі рядки, переосмислювали прочитане, щоб знаходити в них відповіді на питання сучасної людини.
Теплими словами привітали всіх учасників шевченківських читань у Центральній міській бібліотеці для дорослих імені Т.Г. Шевченка. Ця подія розпочала цикл заходів, присвячених 200 – річчю від дня народження Великого Кобзаря. Гостей зустрічав святково прикрашений зал, працівники бібліотеки у національних костюмах, лунали пісні на вірші Тараса Шевченка.
Почесними гостями були відома поетеса нашого міста Лисенко Л.М., член Національної Спілки краєзнавців України Бривко М.В., начальник інформаційно-аналітичного відділу міськвиконкому м.Сніжне Острикова О.М.
Активними учасниками шевченківських читань стали учні 11-А; 11-Б ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 під керівництвом заступника директора з методичної роботи Богомаз Т.В.
Цікаві факти про генеалогію роду Т.Шевченка розповів Бривко М.В. Лисенко Л. М. донесла поетичні авторські перлинки про Кобзаря до сердець слухачів.
Про життєвий шлях письменника розповіла виставка репродукцій картин відомих художників 20 століття «Він був сином кріпака і став володарем у царстві духа» (І. Франко).
У ході зустрічі слухачі дізналися про цікаві факти з життя поета, різні періоди творчості, життєві події, які передували написанню шевченківських шедеврів, ці цікаві факти донесли до слухачів Гнилицька І.О., Гульвачук Т.М.
У виконанні учнів Сапицької Олександри, Голуб Марини, Гаєвської Еліни, Коновалової Валерії, Литовченко Вікторії, Фролової Юлії, Корабліної Дарини, Вернигори Аліни,Тимоніної Катерини, Новокрещенової Дарини пролунали уривки з творів великого поета.
Бібліотекарі провели огляд літератури у святкової книжкової виставки «Шевченкові думки переживуть віки».
У ході читань присутні торкнулися серцем шевченківських творів, пройнялися їхнім духом, адже його думи та заповіти є актуальними і в наш час.
У Центральній міській бібліотеці для дітей пройшли шевченківські читання «Шляхами великої долі», в яких прийняли участь учні 7-В класу ЗОШ №1. Під звуки мелодії «Реве та стогне Дніпр широкий», Тютюнникова Полина декламувала уривок з поеми «Причинна». З цих слів розпочинається «Кобзар» Великого Тараса, який є для нас і буквариком, є він і пісенником, є і підручником з української минувщини, є народознавчою енциклопедією. Вірші читали: Перебасова К., Богданенко В., Іщенко С., Попова К. та ін.. Волокита Варвара продемонструвала свої вірші присвячені Т. Шевченку, Татарнікова Полина співала пісні, покладені на його вірші. За допомогою відео-перегляду бібліотекарі розповіли дітям про життя та творчість Тараса Григоровича. Шануючи пам'ять Кобзаря бібліотекарі запалили свічку і прочитали «Молитву» Д. Павличка, також провели обзор у виставки «Світлий геній України».
У бібліотеці - філії №1 теж пройшли шевченківські читання, учасниками зустрічі стали учні десятих і одинадцятих класів ЗОШ № 4, вчителі і читачі бібліотеки. Бібліотекарі прикрасили аудиторію українськими рушниками, віночками, повісили портрет Тараса Григоровича Шевченка. Ведучі розповіли присутнім про життя і творчість видатного письменника , поета і художника. А потім, разом з іншими учнями , читали на пам'ять вірші Т.Г.Шевченка, брали участь у вікторині на знання його біографії і творчості, нагороджували переможців конкурсу читців грамотою та подарунками. Переможцями, за рішенням журі, під головуванням вчителя української мови та літератури Самойленко Т.І., виявилися Ткаченко Оля (10 кл. ЗОШ № 4, Янголь Олена і Колеснікова Катерина (11 кл. ЗОШ № 4 ). На заході звучали пісні на слова Т.Г Шевченка - як старовинні, так і сучасні, які супроводжувалися відеорядом його картин, портретів. Прості, проникливі, що беруть за душу слова великого українського поета якось по - новому звучали і лягали в душу в цей день. Розходитися учасникам читань не хотілося, вірші читалися і читаються, тому вирішили: шевченківські читання продовжити. Наступна зустріч пройде у березні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий