понедельник, 17 февраля 2014 г.

Бути бібліотекарем престижно

У лютому місяці 2014 року працівниками Центральної міської бібліотеки для дорослих була проведена профорієнтаційна бесіда з учнями 9 класів ЗОШ І-ІІІ ст.. №1.
Учні дізнались, що професія бібліотекаря на сьогодні цікава і сучасна, зазнає значних змін, змінюючи стереотипи. Бібліотекар повинен орієнтуватись у потоці інформації, вміти знайти і отримати необхідну, надати її користувачеві у потрібному вигляді. Він сьогодні не тільки знавець художньої літератури й добре орієнтується у різних галузях знань та практичної діяльності, він і психолог, і педагог, і документознавець, і артист. Повинен уміти надати нові послуги з використанням комп`ютера та Інтернет, працювати з базами і банками даних і багато іншого.
Намалювали в уяві разом з учнями образ сучасної бібліотеки. Це електронна бібліотека чи бібліотека з електронним каталогом, базами і банками даних, сучасним технічним обладнанням, своїм сайтом чи блоґом. Це можливість почитати онлайн-газети та журнали, створення і використання віртуальних виставок і бук трейлерів, послуги електронного урядування і пункт доступу громадян до офіційної інформації. Це обмін досвідом і підвищення професійної майстерності через участь у вебінарах, конференціях, ярмарках,  написання проектів для покращення інтер`єру. Використовуються нові форми роботи: флеш-акції і флешмоби, буккросінги та ін., різноманітні клуби за інтересами, цікаве спілкування з різноманітними людьми. І, звичайно ж, показ, що книга відіграє важливу роль у житті людини.
Свої слова працівник бібліотеки проілюструвала прикладами з роботи ЦМБ для дорослих і роздала профорієнтаційні буклети.

Комментариев нет:

Отправить комментарий